AK Partili vekiller Karaman'da konuştu

AK Parti Karaman Milletvekilleri MÜSİAD tarafından düzenlenen programda konuştu.

Reklam
02 Kasım 2019 - 14:05
Reklam

Karaman MÜSİAD geleneksel hale getirdiği üyeleri ile kahvaltı programını bu ayda düzenledi. MÜSİAD'ın kahvaltı programına katılan AK Partili Milletvekilleri Selman Oğuzhan Eser ve Recep Şeker iş insanlarına bir telefon kadar yakın olduklarını belirtti. 

MÜSAİD'ın Kasım ayı geleneksel kahvaltı programı bugün 09.30'da bir otelde düzenlendi. Düzenlenen kahvaltı programında konuşan AK Partili Milletvekilleri Karaman'daki bütün sorunlarla ve taleplerle yakından ilgilendiklerini belirtti.

"ÜZERİMİZE NE DÜŞERSE YAPMAYA HAZIRIZ"

MÜSİAD'ın davetinden memnuniyet duyduğunu ifade eden AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker Ankara'da veya uluslararası piyasada üzerine ne düşerse her zaman için yapmaya hazır olduklarını söyledi.

"AMACIMIZ KARAMAN'IN EKONOMİSİNİ GELİŞTİRMEK"

Şeker amacın Karaman ekonomisini geliştirmek olduğunu belirterek; “ Bizler yeterki Karaman'da verilen emeğin karşılığını, değerini 1 lira, 1 kuruş, artıralım.Bu ay 19-24 Kasım arasında Çin'de hem gıda hemde baharat ile ilgili bir fuar var. Bu fuar için 1750 dolarlık bir maliyet var. Bu maliyetlerin yüzde 60'lık kısmınıda iş insanlarımız devletten geri alabiliyorlar” dedi.

"ÇİFTÇİLERİN SORUNLARINI ÇÖZÜME KAVUŞTURDUK"

Çiftçiler içinde çeşitli alanlarda girişimlerde bulunduklarını söyleyen Şeker; “Pancar konusunda biraz sıkıntılarımız vardı. Genel müdürlük ve Şeker fabrikası Ereğli müdürü ile sürekli bağlantılı olarak bir çok sorunu aştık. Mısır ile ilgili ise depolarda bir takım sıkıntılar vardı. Onlarla ilgilide Selman vekilimizlede birlikte görüşmeler yaparak CKS kaydına giren  mısırların başka illerdedeki depolarda olsa alım yapmasını sağladık. Bizlerin çözmesi gereken bir sorunlar var ise sizlerin sorunlarınıda dinleyebiliriz” dedi.

"BİZLER HERKESE 1 TELEFON KADAR YAKINIZ"

Recep Şeker'in ardından konuşan Selman Oğuzhan Eser ise Karaman'daki herkese bir telefon kadar yakın olduğunu söyledi.

Karaman'daki çalışmaların her alanda sürdüğünü kaydeden Eser; “ Karaman'da sorunların çözümü ve yatırımlar konusunda her alanda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bizim şu alanda şu işleri yapıyoruz deme gibi bir sıralamamız yok. Bu nedenle çalışmalar biraz hızlı ve dağınık gidiyor. Bizim Karaman'da dokunmadığımız yer yoktur diye düşünüyorum. Bizlerin her zaman gelip sizleri ziyaret etme şansımız olmuyor ama isterizki Karaman'da birlik olsun, hem sanayiilerimiz hem devlet kurumlarımız, hem büroktarlarımız birlik olsun. Hepimizin amacı takiki öncelikle işimiz iaşemizi çıkarmak. Bizler Karaman için ne kadar birlik olursak, ne kadar çok omuz omuza verirsek memeleketimiz için çok daha iyi olur. Bizler bir araya gelemezsekte sizlerin bir talebi olursa bizler sizlere bir telefon kadar yakınız” dedi.

Milletvekillerinin toplantıdan ayrılmasının ardından konuşan MÜSAİD Karaman Şube Başkanı  Taşbaş MÜSİAD'ın Kasım ayı içerisinde Konya'da bölge üyelerinin katılacağı bir toplantının yapılacağını duyurdu.

Taşbaş; “ 15 Kasım'da Konya'da Konya,Karaman,Aksaray ve Seydişehir MÜSİAD üyelerinin katılacağı ve akşam yemeği yiyeceği bir toplantımız olacak. Katılmak isteyen üyelerimiz Konya'da diğer şehirlerdeki üyelerle bir araya gelerek ticari ilişkilerini geliştirebilecek. Ben bugün kahvaltı programına katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum” dedi. 

Muammer Şen Karaman, (DHA)

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----