AK Parti'nin önerisine MHP ve CHP'den hayır oyu

Karaman'da Ekim ayı olağan Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Mazbatası iptal edilen Emir Musa Beydili yerine toplantıya İsmail Gökyel katıldı.

Reklam
04 Ekim 2019 - 18:24
Reklam

Karaman 'da Karaman Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı bugün başladı. Bağımsız Belediye meclis üyesi Emir Musa Beydili'nin mazbatasının iptalinin ardından Karaman Belediye Meclis üyeliğine getirilen İsmail Gökyel bugün ilk kez meclis toplantısına katıldı.

Bugün 15.00'da Karaman Belediye Meclis salonunda başlayan toplantıya Beledye Başkanı Savaş Kalaycı'nın katılmadığı için oturumu birinci başkan vekili Mustafa Karaardıç yönetti.

AK PARTİ ÖNERİ VERDİ MHP VE CHP HAYIR OYU VERDİ

Yapılan yoklamanın ardından AK Parti grubu, İdari İşler Komisyonu ve Kültür, Sanat ve Turizm Komisyonu kurulması yönündeki talebi meclis başkanlığına iletti. Mecliste okunan önerinin ardından MHP'li belediye meclis üyeleri komisyon kurulması talebi konusunda AK Parti grubunun tekliflerini geri çekmesini ve yapılacak olan istişarelerin ardından gerekli görülürse teklifin yeniden gündeme gelmesini istedi. AK Parti grubu ise teklifin sunulduğunu ve oylamaya geçilmesi gerektiğini belirtii. Komisyonların kurulması konusundaki oylamaya 15 AK Partili meclis üyesi evet oyu verirken, MHP'li ve CHP'li 14 meclis üyeleri oylamada hayır oyu kullandı. Komisyonların kurulması önerisi oy çokluğu ile meclis gündemine alındı.

Gökyel; “Karaman adına güzel işlere imza atacağız”

Meclis yapılan değerlendirmelerin ardından Pazartesi gününe ertelendi. Meclis toplantısının ardından gazetecilerin bugün ilk kez meclis toplantısına katılıyorsunuz duygularınız nelerdir sorusunu cevaplayan İsmail Gökyel üzerine büyük bir sorumluluk aldığına dikkat çekerek; 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ilk kez belediye tarafından bizlere bu toplantıya katılmamız için davet geldi. Ben bugün ilk kez Belediye Meclis toplantısına Belediye Meclis üyesi olarak katıldım. Şu andan itibaren Belediye personelleri ve Belediye Meclis üyesi arkadaşlarımız ile birlikte Karaman'ımız için güzel işlere imza atacağız” dedi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----