AK Parti İl Başkanı Çağlayan'dan dikkat çeken açıklama

Karaman AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan Karaman'a yapılacak olan TOKİ konutları ile ilgili açıklama yaptı. Çağlayan'ın açıkladığı tüm yerlerin merkez hariç AK Partili adaylar tarafından kazanılan belediyeler oldu.

Reklam
AK Parti İl Başkanı Çağlayan'dan dikkat çeken açıklama
17 Aralık 2019 - 14:48
Reklam

AK Parti Karaman İl Başkanı Abidin Çağlayan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 100 bin konut müjdesinin ardından açıklama yaptı. Çağlayan yaptığı açıklamasında Karaman'a yapılacak olan konutların rakamlarını ve nerelere yapılacağını paylaştı.

Abidin Çağlayan'ın açıklamasında sosyal konutların Karaman merkeze, Başyayla İlçesine, Akçaşehir ve Sudurağı beldelerinde yapılacağını duyurdu. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından Başyayla İlçesi, Akçaşehir ve Sudurağı beldelerini AK Partili adaylar kazanmıştı.

Abidin Çağlayan'ın TOKİ konutları ile ilgili yaptığı açıklaması şu şekilde; “12 Aralık 2019 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 100 Bin Sosyal Konut Tanıtım Toplantısı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

​Çevre ve Şehircilik Bakanlığının teknik, Hazine ve Maliye Bakanlığının finansman desteğiyle 100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında Karaman'da 800 adet konut yapılacaktır.
​Bu konutlar; Akçaşehir Beldemize 142 adet (94 adet 2+1 ve 48 adet 3+1), Merkez Kırbağı Mahallesi 4. TOKİ yanına 658 adet (468 adet 2+1 ve 197 adet 3+1) yapılacaktır.

​Başyayla 75 konut inşaatına başlanılmış olup çalışmalar devam etmektedir.
Sudurağı 221 konut inşaatının ihalesi 15.01.2020 günü yapılacak 2020 yılında yapımına başlanılacaktır.

Merkez Kırbağı 380 konut kura çekimi yapılmış ancak başvuru sayısının 7.700 olması nedeniyle talebin karşılanmasına yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve TOKİ’yle yapılan istişarelerle 658 konut ilavesi sağlanmıştır. TOKİ tarafından Merkez Kırbağı Mahallesine 1038 (380 + 658) konut yapılacaktır. İhalesini bir bütün halinde veya ayrı yapmaya TOKİ karar verecektir.

​100 Bin Sosyal Konut Projesi kapsamında inşa edilecek konutlar için (Akçaşehir 142 konut, Kırbağı 658 Konut), T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin Proje İlimizdeki yetkili Şubeleri aracılığı ile 16 Aralık 2019 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında başvurular alınacaktır.
​Şehrimize verilen bu hizmetler için başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum’a, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’a, Karaman Milletvekillerimiz Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser’e, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz” dedi.

Karaman'da31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından oluşan tablo şu şekilde;

Karaman Belediyesi – MHP
Ermenek İlçe Belediyesi – İYİ Parti
Sarıveliler İlçe Belediyesi – Bağımsız
Başyayla İlçe Belediyesi – AK Parti
Ayrancı İlçe Belediyesi – MHP
Kazımkarabekir İlçe Belediyesi – MHP
Göktepe Belde Belediyesi – CHP
Güneyyurt Belde Belediyesi – MHP
Kazancı Belde Belediyesi – AK Parti
Sudurağı Belde Belediyesi – AK Parti
Akçaşehir Belde Belediyesi -AK Parti
 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet
    7 ay önce
    Tarım hayvancılık iflas Eğitim sağlık iflas Ekonomi iflas dış politika iflas, bacalarından duman tüten fabrikalar satıldı işsizlik tavan oldu.. dış borç enflasyon tavan ama gelgelim Akp nin derdi sadece konut peki bu konutu ısıtılacak gaz bu evi geçindirecek asgari ücret bu evi geçindirecek iş aş aile nerde sizin iktidarınız 17 yıldır betona gömdü ülkenin geldiği duruma bak diyorki konut sen konuttan önce ülkeyi nizama sok Akp
-----Sponsorlu Bağlantılar-----