Afad 2 kez operasyon düzenlemişti, kayalıklardan düşüp..

Karaman'da AFAD ekiplerince başlatılan kurtarma çalışmaları yetersiz teçhizat ve personel nedeni ile tamamlanamadı. Kayalıklardan düşen 2 keçinin ise telef olduğu öğrenildi.

Reklam
Afad 2 kez operasyon düzenlemişti, kayalıklardan düşüp..
10 Aralık 2019 - 10:47
Reklam

Karaman’da kayalık bölgede mahsur kalan 10 keçiden 2’si düşerek telef olurken, 8’i köylülerin çabalarıyla kurtarıldı. Mahsur kalan keçiler için AFAD ekiplerinin iki kez kurtarma çalışması yaptığı yapılan çalışmaların yetersiz teçhizat ve personel sonucu yarım kaldığı öğrenildi.

Olay, 25 Kasım 2019’da Karaman'ın Kuzeyinde bulunan Karadağ'da meydana geldi.

İddiaya göre, hayvancılık yapmakta olan Yaşar Tosun’un (34) otlatmak üzere güttüğü keçilerden 10’u Karadağ’ın Kayalar mevkisine çıkarak mahsur kaldı. Kendi imkânları ile keçileri indiremeyen Tosun, 112 acil çağrı merkezini arayarak yardım istedi.

AFAD 2 KEZ OPERASYON DÜZENLEDİ

Tosun'un ihbarının ardından bölgeye AFAD ekipleri sevk edildi. Bölgede kurtarma çalışması başlatan ekipler ilk gün keçilere ulaşamadı. İkinci gün yeni bir kurtarma operasyonu başlatan AFAD yetersiz teçhizat nedeni ile keçilerin bulunduğu bölüme inemedi. Personelin can güvenliği nedeni ile AFAD ekipleri kurtarma operasyonuna son verdi. 

2 KEÇİ DÜŞEREK TELEF OLDU

AFAD ekiplerinin can güvenliği nedeni ile son verdiği operasyonun ardından 2 keçi kayalık bölgeden düşerek telef oldu. Keçilerinin telef olduğunu gören Yaşar Tosun 7 gün sonra köylülerin yardımı ile canını hiçe sayarak keçilerin bulunduğu alana çıkmayı başardı. Tosun ve mahsur kalan 8 keçisini 7 günün ardından kurtardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----