9 milyonluk proje MEVKA'ya teslim edildi

Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesinde istihdamı artıracak projeler başladı.

Reklam
9 milyonluk proje MEVKA'ya teslim edildi
19 Ekim 2019 - 10:01
Reklam

Karaman'ın Kazımkarabekir ilçesinde kurulan Kent Konseyi göreve hızlı başladı. Kazımkarabekir'in sosyol ve ekonomik olarak geliştirmeyi hedefleyen Konsey başkanı Dolun Ay ilk projelerini hazırladıklarını belirtirken, proje bedelinin 9 milyon lira olduğunu söyledi.

Kazımkarabekir ilçesinde geçtiğimiz hafta kurulan Kent Konseyi ilçede istihdamı artırmak için proje üretmeye başladı. Bütün siyasi görüşlerin yer aldığı konseyde sosyal hayatının iyileştirilmesinin yanı sıra ilçeye ekonomik olarakta gelişmesi için çalışmalar başladı.

Kent konseyi proje ekibi başlattıkları “Elma Sirkesi Üretim Tesisi” projesi ile ilçeye yeni bir tesis kazandırmayı planlarken, bu tesiste istihdam yaratmayı hedefledi. 

Proje hakkında bilgi veren Kazımkarabekir Kent Konseyi Başkanı Dolun Ay, Kazımkarabekir ilçesi için bir birinden güzel çok farklı projelerinin bulunduğunu belirterek, konsey olarak ilçenin sosyal ve ekonomik hayatına katkı sunmayı planlıyoruz. Proje ekibimizi kurarak ilçe genelinde nasıl faaliyetler yapabileceğimizin araştırmalarını başlattık. İlçe genelinde çok fazla üretim tesisi bulunmadığından dolayı ilk projemiz olarak “Elma Sirkesi Üretim Tesisi” kurma kararı aldık. Bu tesis için projemizi tamamlayarak Mevlana Kalkınma ajansına başvuruda bulunduk. Projemizin onaylanması halinde belediyemiz ile birlikte ilçemize bir tesis kazandırarak ilçede istihdam sağlamış olacağız. Bizler ilçemizin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı verebilmek için ortak akıl ile faaliyetlerimize devam edeceğiz” dedi. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----