18 robot ile Karaman'ı temsil ediyorlar

Karaman'dan giden 10 Öğretmen ve 16 öğrenci 18 robot ile Karaman'ı temsil ediyor.

Reklam
18 robot ile Karaman'ı temsil ediyorlar
11 Nisan 2019 - 10:46
Reklam

Bu yıl 13. sü düzenlenen "Uluslararası MEB Robot Yarışmasına" Karaman'da katıldı.

Ülkemizde meslekî ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu alanda farkındalık oluşturulması, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimleri sürecinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amaçları ile Milli Eğitim Bakanlığınca Uluslararası MEB Robot Yarışması yapılıyor.

Bu yıl 13. sü düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışmasına Karaman'dan Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 3 insansı robot 2 endüstriyel robot kol, 8 drone, 4 hızlı çizgi izleyen, 1 mini sumo, Toplamda 18 robot 10 Öğretmen ve 16 öğrenci olarak Karaman’ı temsil ediyor. 10-11-12 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen yarışmalar http://robot.meb.gov.tr/ adresinden canlı yayında izlenebilmektedir. 

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdürü Bülent Karademir; “Geçtiğimiz yıl yarışmalarda insansı robot ve insansız hava aracı kategorilerinde dünya üçüncüsü olan okulumuz bu yıl da yarışmalara güzel hazırlandı. Karaman’ımıza bu yıl da derecelerle dönmeyi hedefliyoruz. Bu süreçte bizlere maddi manevi desteğini esirgemeyen Karaman Valisi Fahri Meral, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt, Karaman İl Özel İdaresi, Bifa Bisküvi, YGMAK Makine, Akar Mühendislik ve Bircan Bilgisayara teşekkür ederiz. “ dedi. 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----