10 yıldır parasız yaşam sürüyor

Karaman'da 2 gün konaklayan Japon gezgin 10 yıldır parasız yaşadığını belirtirken, özellikle Türklerin çok yardımsever olduğunu söyledi.

Reklam
29 Ekim 2019 - 09:47

Bisikleti ile çıktığı dünya turunda Karaman'ı ziyaret eden 43 yaşındaki Japon turist Shogan Kameda 10 yıldır parasız bir hayat sürdüğünü belirtirken, Türklerin çok yardımsever ve cömert olduğunu vurguladı. Karaman'da 2 gün kalan Kameda parasız seyahatini ölene kadar devam ettireceğini belirtti.

Japonya'da spor öğretmenliği yaparken 2009 yılında çalışmayı bırakıp yürüyerek dünya turuna çıkma kararı alan 43 yaşındaki Shogan Kameda 20'den fazla ülkeyi gezdiğini belirterek en yardımsever halkın Türkler olduğunu söyledi.

Yürüyerek başladığı dünya turuna kendisine hediye edilen bisiklet ile devam ettiğini belirten Kameda; “Bu benim Türkiye'ye ikinci gelişim. İlk gelişim Gürcistan üzerinden olmuştu. Karadeniz'i sahil hattı boyunca gezip, İstanbul'dan Ege'ye geçmiştim. Oradan Yunanistan'a ve Avrupa'ya gittim. Türkiye benim çok hoşuma gittiği için şimdi ikinci kez gelme kararı aldım. Ben Türkiye'de doğu bölgeleri henüz gezemedim. Bu yıl bu bölgeleride gezmek istiyorum.

Japonya'dan ayrıldığımdan bu yana 10 yıldır parasız yaşıyorum. Özellikle Türkiye'de yemek konusunda herkes yardımcı oluyor. Türkler çok iyi ve yardımsever. Yemek ısmarlıyorlar meyve hediye ediyorlar. Maalesef Japon'lar cimri ve yardımsever değil.  10 yıl önce yürüyerek başladığım dünya turunda Çin'li bir kız bana bu bisikleti hediye etti. O günden bu yana bu bisiklet ile seyahat ediyorum. Yanımda bulunan herşey birilerinden hediye. Benim seyahatimin bir süre sınırı yok. Ben ölene kadar seyahat edeceğim” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
-----Sponsorlu Bağlantılar-----