10 BİN KİŞİ ŞEHRİ TERK ETTİ

Büyüme ve doğrudan kalkınma ile nüfus varlığını artırmayı hedefleyen Karaman, 10 binin üzerinde göç verdi...

Reklam
10 BİN KİŞİ ŞEHRİ TERK ETTİ
29 Şubat 2020 - 08:47
Reklam


Büyüme ve doğrudan kalkınma ile nüfus varlığını artırmayı hedefleyen Karaman, 10 binin üzerinde göç verdi.

Türkiye’de büyük şehirler başta olmak üzere yurdun çeşitli bölgelerine ikametlerine aldıran Karamanlıdan 334 vatandaş da yurtdışına gitti.

Karaman’da ekonomik ve sosyal alandaki gelişmelere paralel olarak, demografik yapı ve nüfusun mekânsal dağılımı ele alındığında son yıllarda binlerce vatandaşın, sosyo-ekonomik bakımdan daha gelişmiş batı bölgelerine göç ettiği bulgusuna ulaşıldı.

Göçlerin büyük çoğunluğunun orta yaş gruplarında yoğunlaştığı gözlenirken, iş arama ve bulma nedeniyle göç edenler ilk sırada yer aldı.

Karaman’ın verdiği göçte, genelde hiç evlenmemiş ve boşanmış olanlar ile ilkokuldan mezun olmuş kişilerin daha fazla göç ettiği dikkat çekti.

Göç eden erkekler kadınlara nazaran daha fazla istihdam imkânı bulmasına karşılık, göç edenlerin büyük çoğunluğunun hizmetler ile ilgili ekonomik faaliyetlerde bulundukları öğrenildi.
 

Reklam

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mustafa topak
  3 ay önce
  Desenize tek işsizlik 0 olan ilimizde bayrağı çekti
 • burjuva sınıfı oldugu surece
  3 ay önce
  Açıkça karaman degil o nufus ulkeyi terketmwyi planliyor iscinin degeri sifir devletin politikalari yuzunden 3 ay calistir sutla isine gelmezse sutla 12 saat calistir parasini eksik ver yine sutla sutlada sutla kardesim isvereni destekleyip isciye kostek oludugunuz surece devam eder zenginde zengin olur Valiye kurum mudurunun ayak ustu efendim isleri yogundur ondan 12 saat calistiriyolar diyen muhterem sen karamanda bosa maas alip kurum mudurlugu yapiyosun muduruysen. Anca yalancintayfa rahat netse
-----Sponsorlu Bağlantılar-----