banner111

banner119

banner123

banner110

banner112

31 Temmuz 2016 Pazar

DARBEYİ GÜNLER ÖNCESİNDEN İTİRAF ETMİŞ

KARAMAN OSB MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SURİYELİLERE YARDIM ELİ

Karaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (OSB) tarafından hazırlanan gıda maddeleri...

11 Mart 2016 Cuma 09:17
KARAMAN OSB MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SURİYELİLERE YARDIM ELİ
banner121
banner122
 Karaman Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (OSB) tarafından hazırlanan gıda maddeleri ile dolu üç TIR Kilis'te mülteci durumunda olan Suriyeli halka ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Karaman OSB Müdürlüğü, yaklaşık 5 yıldır süren iç savaş ve rejim baskısı sonucu ülkelerini terk etmek zorunda kalan ve ülkemize sığınan Suriyeli mültecilere ulaştırılmak üzere üç TIR dolusu gıda yardımını Kızılay aracılığı ile Kilis'e gönderdi. TIR'ların içindeki gıda maddeleri bisküvi, kek, bulgur ve süt ürünlerinden oluşuyor.

Karaman Belediye Başkanı, aynı zamanda OSB Yönetim Kurulu Başkanı olan Ertuğrul Çalışkan yardımlarla ilgili şu açıklamalara yer verdi; " Son 4-5 yıldır hemen yanı başımızda masum Suriye halkı, başta rejimin ve çeşitli terör örgütlerinin eylemleri ve baskıları sonucunda evlerini terk etmek zorunda kalmışlardır.  Şu anda 2 buçuk Milyon civarında Suriyeli ülkemizde mülteci durumunda bulunmaktadır. Bu mültecilerin büyük bir kısmı Kilis'teki kamplarda bulunuyorlar. Karaman OSB Müdürlüğü olarak hazırladığımız üç TIR yardımı Kızılay aracılığı ile Kilis'teki mülteci kardeşlerimize gönderiyoruz. Gönderdiğimiz bu yardımlar Kilis Belediyesi'ne teslim edilecek. Oradan da mülteci kamplarındaki kardeşlerimize ulaştırılacaktır."

"Bizler tarih boyunca her zaman mazlumların yanında olan bir milletiz." diyen Başkan Çalışkan;            "Geçmişte olduğu gibi bugünde mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. İnşallah en kısa zamanda yardımlarımız Suriyeli kardeşlerimize ulaşır" dedi. 

www.imaret.com.tr

banner104

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Bir internet gazetesinde neleri görmek istersiniz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV